Dantų plombavimas

Tai bene dažniausiai gydytojų odontologų atliekama procedūra. Jos tikslas – atkurti prarastus danties audinius. Įprastai dantų plombavimas skiriamas dantų ėduonies gydymui. Dantų ėduonies atsiradimą lemia kelios priežastys, iš kurių pagrindinės – nepakankama burnos higiena ir dažnas užkandžiavimas daug angliavandenių turinčiu maistu. Apnašose esančios bakterijos fermentuoja angliavandenius, todėl išsiskiria rūgštys ir dantys pradeda gesti. Šiek tiek rečiau dantų plombavimo prireikia norint panaikinti dantų defektus, atsiradusius dėl nudilimo, traumų ar tiesiog siekiant pagerinti dantų išvaizdą.

Apie procedūrą

Ruošiantis dantų plombavimui, pirmiausia pacientui padaroma rentgeno nuotrauka ir įvertinama dantų būklė. Tuomet taikoma vietinė nejautra, užtikrinanti maksimalų paciento komfortą. Suveikus nuskausminimui, atveriama kariozinė ertmė bei išvalomi ėduonies pažeisti audiniai. Galiausiai ši ertmė sandariai užpildoma plombine medžiaga. Priklausomai nuo pažeidimo dydžio, vieno danties plombavimo procedūra gali užtrukti maždaug 1–1,5 valandos.

Dantų plombavimo kainos

Gydytojo odontologo konsultacija

30 €

Maža plomba

100 €

Vidutinė plomba

120 €

Didelė plomba

150 €

Biokeramikinė BioDentin plomba

150 €

Laikina plomba

30 €

Stiklo jonomerinė plomba maža

60 €

Stiklo jonomerinė plomba vidutinė

70 €

Stiklo jonomerinė plomba didelė

80 €

Sąkandžio kėlimas 1 dantis

110 €

Stiklo pluošto kaištis

150 €

Skubi pagalba

80 €

Didelė plomba (visas dantis)

180 €

Profilaktinis patikrinimas ir apžiūra

50 €

Silantas 1 dantis

40 €

Pieninio danties plombavimas/maža

60 €

Pieninio danties plombavimas/vidutinė

70 €

Pieninio danties plombavimas/didelė

90 €

Vaistų uždėjimas

60 €

Pakartotinis vaistų uždėjimas

40 €

Pieninio danties rovimas/lengvas

30 €

Pieninio danties rovimas/vidutinis

40 €

Pieninio danties rovimas/sunkus

50 €

Vieno danties fluoravimas

25 €

Fluoro aplikacijos

80 €
image

Registracija procedūrai

Taupydami savo laiką, vizitams pas gydytojus registruokitės internetu! Pasirinkite paslaugą, vizito tikslą bei Jums patogų vizito laiką, užpildykite asmeninius duomenis ir laukite registracijos patvirtinimo.

Kas nutiks, jei nesikreipsite dėl gydymo?

Laiku nesikreipus dėl ėduonies gydymo, jis progresuoja ir plinta į gilesnius danties audinius, sukeldamas danties nervo uždegimą. Tuomet prireikia dantų šaknų kanalo gydymo, kuris padeda išvengti infekcijos plitimo į aplinkinius audinius. Kai dantis ėduonies pažeistas itin stipriai, kokybiškai užplombuoti dantį ne visada įmanoma, todėl jį reikia protezuoti. Jei ėduonis negydomas, ilgainiui suyra visas danties vainikas, todėl dantį belieka pašalinti. Tokiu atveju dantį galima atkurti tik atliekant implantaciją.

Procedūra, kurios neverta bijoti

Procedūra nėra sudėtinga, tad jaudintis dėl jos tikrai neverta. Prieš atliekant dantų plombavimą, taikoma vietinė nejautra, užtikrinanti visišką paciento komfortą bei sklandžią procedūros eigą. 

Rezultatas po procedūros

Plombavimo metu pašalinamas pažeidimus sukėlęs ėduonis, suformuojama natūrali danties struktūra, grąžinamas estetinis vaizdas. Plombuotas dantis pilnavertiškai atlieka kramtymo funkciją, o savo išvaizda beveik nesiskiria nuo sveikų natūralių dantų.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kiek metų tarnauja plombos?

Jeigu dantų plombavimas atliktas teisingai ir pacientas užtikrina teisingą burnos ertmės priežiūrą, plombos gali tarnauti 10 metų ir daugiau. Taip pat reguliarūs vizitai profesionaliai burnos higienai bei plombų poliravimas prailgina plombų gyvavimo laiką.

Kada neužtenka tik plombavimo?

Esant itin dideliems pažeidimams, dantų plombavimo gali neužtekti, todėl reikia atlikti protezavimą. Tai metodas, kurio metu pažeisti dantys atkuriami vainikėliu arba užklotu (tai tvirta ir natūraliai atrodanti restauracija, apsauganti dantį nuo galimų pažeidimų).

Ar galima valgyti ir gerti po procedūros?

Valgyti ir gerti galima tik pajutus, kad praėjo nuskausminamųjų vaistų poveikis ir liežuvis bei lūpos nebėra aptirpusios. Nepraėjus nejautros poveikiui, galite įsikąsti į liežuvį, lūpą ar skruostą.

Kodėl verta procedūrą atlikti „IR klinikoje“?

Prieš daug metų gimusi idėja įkurti nuosavą kliniką dabar pildo mūsų pacientų svajones!  IR klinika– gydytojų dueto Ingos ir Ryčio Jovarauskų odontologijos klinika, įsikūrusi Tuskulėnų trikampyje, iš kurio atsiveria vaizdas į miesto centrą.

Nedidelėje, tačiau jaukioje ir modernioje klinikoje mūsų gydytojai odontologai kiekvieną dieną puošia pacientus sveikomis, estetiškomis šypsenomis. Siūlome įvairiausias odontologines paslaugas, kurių metu Jumis rūpinsis ir visą reikalingą informaciją suteiks aukščiausio lygio specialistai. 

Pažadame savo pacientams visada rasti išeitį iš bet kokios situacijos ir galimybę didžiuotis tobula šypsena!

image